Vybělte dno své toalety: 3 málo známé babské rady, bez kterých se neobejdete

Někdy je obtížné udržet vaše toalety čisté, zejména v oblastech s velmi tvrdou vodou. Ale nebojte se, existují babiččiny rady na které máme tendenci zapomínat a které jsou přesto velmi účinné vybělte dno vaší toalety. V tomto článku objevíte tři jednoduchá, ekologická a ekonomická řešení, jak toho dosáhnout.

Tip #1: Bílý ocet, základní spojenec

Bílý ocet je základní složkou v domácnosti a nabízí mnohostranné využití jako ekologický čistič. Chcete-li vyčistit dno záchodové mísy, nic nemůže být jednodušší:

  1. Nalijte 250 ml bílý ocet přímo na dno misky.
  2. Nechte působit alespoň hodinu (ideálně přes noc), aby měl ocet čas rozpustit vodní kámen a skvrny.
  3. Vezměte kartáč, abyste zlehka vydrhli stěny a dno mísy a poté splachujte záchod.

Okamžitě zaznamenáte zlepšení a postupné mizení nažloutlých stop a vápenných usazenin.

Bílý ocet a jedlá soda pro hloubkové čištění

Pro ještě čistší toaletu přidejte do mísy 2 lžíce jedlé sody po zalití bílým octem. Dojde k efervescentní reakci, což umožní zvýšit účinnost směsi desetinásobně. Nechte to působit a postupujte stejně jako předtím.

Bílý ocet k dezinfekci záchodové štětky

Bonus: Nezapomeňte také pravidelně čistit záchodovou štětku. K tomu nalijte trochu bílého octa a opláchněte toaletní vodou. Váš kartáč bude jako nový, čistý a vydezinfikovaný.

Tip #2: Kyselina citronová, silná přírodní složka

L‘kyselina citronová je velmi účinný přírodní odstraňovač vodního kamene, který lze použít k odstranění odolných skvrn nebo výrazných usazenin vodního kamene. Postup použití:

  1. V misce smíchejte 2 lžíce kyseliny citronové s trochou horké vody a vytvořte pastu.
  2. Tuto pastu naneste na dno záchodové mísy a nechte působit alespoň hodinu (pokud možno přes noc).
  3. Vydrhněte kartáčem a spláchněte záchod, aby se opláchl.

Dno vaší toalety se bez námahy vrátí do své původní barvy. Buďte však opatrní, opakované použití kyseliny citronové může být pro vaše toaletní těsnění mírně korozivní. Po tomto ošetření se tedy nezapomeňte dobře opláchnout a vyvarujte se příliš častému používání.

Tip č. 3: Coca-Cola, překvapivý odstraňovač vodního kamene

Může se to zdát překvapivé, ale Coca-Cola je také dobrý odstraňovač vodního kamene. Díky své kyselosti rozpouští usazeniny vodního kamene a další skvrny přítomné na vašich toaletách:

  1. Nalijte plechovku Coca-Coly (asi 330 ml) přímo do záchodové mísy.
  2. Nechte působit alespoň hodinu, nebo i přes noc, pokud můžete.
  3. Vydrhněte kartáčem a poté opláchněte toaletu.

Tato metoda je samozřejmě o něco méně šetrná k životnímu prostředí než předchozí dvě, ale umožňuje osvěžit toaletu bez použití drsných chemikálií.

Bloky na čištění toalet: konvenčnější alternativa

Pokud vám však předchozí způsoby nevyhovují nebo dáváte přednost něčemu jednoduššímu na nastavení, můžete se vždy rozhodnout pro bloky na čištění toalet. Ty jsou speciálně navrženy pro umístění do nádržky na toaletní vodu a fungují při každém spláchnutí, snižují usazování vodního kamene a průběžně dezinfikují.

Ať už zvolíte jakoukoli metodu, je nezbytnépravidelně udržovat toaletu aby nevznikaly nevzhledné skvrny a nepříjemný zápach. klidně střídejte tyto tipy najít ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a vašemu domovu. A teď je čas na úklid!

Photo of author
A propos de l'auteur, Dmitrij Kopecký

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životní styl » Vybělte dno své toalety: 3 málo známé babské rady, bez kterých se neobejdete