Tyto 3 indikátory odhalují, že nejste připraveni na vážný vztah

Často sníme o tom, že najdeme ideálního partnera a zažijeme naplňující romantický vztah. Někdy je však těžké plně se oddat novému románku, když na to nejste úplně psychicky a emocionálně připraveni. Zde jsou tři ukazatele převzaté z rad psychologů a skutečných životních zkušeností, které odhalují, že možná nejste úplně připraveni se aktivně zapojit do vážného vztahu.

1. Právě jste se dostali z předchozího vztahu

Prvním ukazatelem, že nejste připraveni začít nový vážný vztah, je čerstvost vašeho rozchodu s bývalým partnerem. Pokud je toto odloučení stále velmi nedávné, znamená to, že pravděpodobně stále máte co dělat, než se zavážete k novému románku.

Důležitost času

Každý potřebuje určitý čas, aby se z rozchodu dostal, a tento časový rámec se liší v závislosti na jedinci a okolnostech. Není třeba nic uspěchat a vrhnout se po hlavě do nového milostného vztahu – mohlo by vás to dokonce vést k opakování stejných chyb nebo problematického chování, které vedly k neúspěchu vašeho předchozího vztahu.

Soustřeďte se na sebe

Udělat si čas na dobití baterie a naučit se cítit se dobře ve své vlastní společnosti je nezbytné, abyste se do vztahu nehrnuli ze strachu z osamělosti. Udělejte si inventuru svého života a zaměřte se na své vlastní potřeby a touhy, to vám umožní lépe poznat sami sebe a být připraveni přivítat lásku, když nastane ten správný čas.

2. Jste stále příliš připoutáni ke svému bývalému

Dalším varovným signálem, že ještě nejste připraveni na nový románek, je přetrvávání silných citů vůči bývalému partnerovi. Pokud na něj budete i nadále pravidelně myslet a chováte v sobě výčitky nebo naděje na usmíření, bylo by nejlepší udělat krok zpět, než se zavážete k novému vztahu.

Nebezpečí srovnání

Když svého bývalého partnera stále nosíme v srdci, nevyhnutelně riskujeme srovnávání nových nápadníků s touto osobou, která pro nás tolik znamenala. Toto systematické srovnávání nebude spravedlivé vůči vašemu potenciálnímu budoucímu partnerovi a zabrání vám v mírovém postupu v budování nového vztahu.

Osvoboďte se od minulých vazeb

Přerušení vazeb s vaším bývalým může být obtížný krok, ale je nutné se citově odpoutat a být k dispozici pro nový milostný příběh. Pokuste se omezit kontakt a zdroje vzpomínek se svým starým vztahem, pomůže vám to znovu se zaměřit na sebe a otevřít své srdce jiné osobě.

3. Máte nerealistická očekávání

Pokud hledáte dokonalou lásku a vaše požadavky jsou přehnané, možná nejste připraveni na vážný vztah. Hledání ideálního partnera, který bude splňovat všechna vaše kritéria, je totiž nedosažitelný cíl a může vám zabránit naplno si užít objev nového vztahu.

Přijměte nedokonalost

Žádný vztah není dokonalý a každý milostný příběh je plný nástrah a kompromisů. Přijetí této reality vám umožní být otevřenější setkáním a v klidu uvažovat o budování vašeho budoucího vztahu.

Ukažte realismus a laskavost

Zaujmete-li realistický postoj ke svým očekáváním a očekáváním vašeho budoucího partnera, můžete přijmout nedokonalost ostatních a dát tak vašemu vztahu každou šanci na úspěch. Postavte si pevné základy výběrem partnera s hodnotami, které vám odpovídají, a chováním kompatibilním s tím vaším, abyste mohli společně budovat naplňující život.

Uvědomění si těchto tří znaků (právě překonat rozchod, být stále příliš připoutáni ke svému bývalému a mít nerealistická očekávání) vám umožní lépe identifikovat, kde emocionálně jste, a učinit ta nejlepší rozhodnutí pro vaši romantickou budoucnost. Cesta ke stabilnímu a naplňujícímu vztahu začíná prací na sobě, spíše než zběsilým hledáním spřízněné duše.

Photo of author
A propos de l'auteur, Dmitrij Kopecký

Vous êtes ici : Domovská stránka » Psychologie » Tyto 3 indikátory odhalují, že nejste připraveni na vážný vztah