Toto skryté tlačítko na dvířkách vaší trouby vám při čištění změní život

Vždy je těžké motivovat se k čištění trouby, zvláště když to zahrnuje odstranění četných zbytků, které se hromadí mezi skly dvířek. Naštěstí dnes máme řešení, které vám nabídneme Změň svůj život Během čištění vaší trouby : skryté tlačítko.

Pomocí skrytého tlačítka rozeberte dveře

Zatímco většina moderních pecí je vybavena uzamykacím systémem dvířek, některé modely mají ve skutečnosti tlačítko nebo šroub skrytý za nimi. To umožňuje snadno demontovat dvířka trouby, který umožňuje přístup k vnitřním stěnám a výrazně usnadňuje čištění.

Najděte systém demontáže

Nejprve musíte zjistit, zda má vaše trouba prospěch z takového systému demontáže. Chcete-li to provést, jednoduševložte prsty do dveří a hledejte malou západku nebo šroub kterou můžete ovládat rukou. Toto zařízení se může lišit v závislosti na značkách a modelech, takže je důležité nenutit jej a zajistit, že budete respektovat specifika vašeho zařízení.

Postup demontáže

Jakmile najdete západku nebo šroub, stačí provést několik kroků pro demontáž:

 1. Otevřete dvířka trouby na 45°
 2. Stiskněte skryté tlačítko nebo otočte šroubem a pevně držte dvířka
 3. Nyní můžete dveře opatrně zvednout a vyjmout z jejich umístění

Při těchto manipulacích buďte opatrní, protože dveře jsou těžké a upevnění může být křehké. Před sejmutím se také doporučuje sledovat, jak jsou dvířka umístěna, aby se usnadnila jejich pozdější výměna.

Snadné čištění oken a trouby

Nyní, když jsou vaše dvířka demontována, máte snazší přístup k čištění trouby a všech jejích těžko dostupných částí.

Jak vyčistit sklo dveří?

Chcete-li účinně vyčistit okna trouby, tady je pár tipů:

 • Použijte vlhkou houbu s odmašťovacím prostředkem speciálně určeným pro trouby.
 • Skvrny posypte jedlou sodou a poté vydrhněte kartáčem s měkkými štětinami.
 • Připravte si směs vody a bílého octa ve spreji, nastříkejte okna a otřete hadříkem z mikrovlákna.

Neváhejte v případě potřeby operaci opakovat, dokud nebudou okna dokonale čistá. Dávejte pozor, abyste nepoškrábali skleněné povrchy.

Čištění vnitřku trouby

Přístup do vnitřku trouby je často složitý, zvláště když jsou dvířka zablokována. Je demontovatelný, nabízí větší volnost pohybu a jednodušší čištění:

 • Pro čištění trouby si vyberte neabrazivní prostředky. Domácí řešení pro domácnost lze vytvořit pomocí citronové šťávy a jedlé sody.
 • Jemně vydrhněte stěny kartáčem s měkkými štětinami nebo vlhkou houbou, abyste odstranili veškeré nečistoty, aniž byste poškodili povrch vašeho zařízení.
 • Poté vše opláchněte vlhkým hadříkem a poté osušte druhým čistým suchým hadříkem.

Všimněte si, že existují také samočisticí trouby, které tento úkol ještě více zjednodušují, ale jejich ceny jsou často vyšší.

Po vyčištění dvířka namontujte zpět

Jakmile jsou okna a vnitřek trouby vyčištěny, Je čas vrátit dveře na místo. Chcete-li to provést, jednoduše postupujte podle obrácených kroků uvedených výše v tomto článku:

 1. Nejprve vraťte dvířka zpět do úchytů a ujistěte se, že jsou správně vyrovnána
 2. Znovu stiskněte skryté tlačítko nebo otočte šroubem a pevně držte dvířka, abyste je bezpečně zavěsili
 3. Úplně zavřete dvířka a zkontrolujte, zda vše správně funguje

S tímto skrytým hrotem tlačítka máte nyní všechny klíče v ruce, aby bylo čištění vaší trouby jednodušší a efektivnější. Budete tak moci těžit ze spotřebiče, který je vždy čistý bez obav z nežádoucích výparů nečistot při vaření vašich oblíbených pokrmů.

Photo of author
A propos de l'auteur, Dmitrij Kopecký

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životní styl » Toto skryté tlačítko na dvířkách vaší trouby vám při čištění změní život