Objevte 5 překvapivých a důmyslných využití kávového filtru

Kávové filtry neslouží pouze k přípravě vašeho oblíbeného nápoje. Jsou také velmi užitečné v mnoha situacích, které jste si ani nedokázali představit. Zde je 5 originálních a praktických použití kávových filtrů, které jistě změní způsob, jakým je vnímáte.

1. A D systém pro ochranu vašich rostlin před škůdci

Pokud máte zahradu nebo dokonce pár pokojových rostlin, možná jste se již setkali s problémy se škůdci, jako jsou mšice nebo moučníci. Kávový filtr může být jednoduchým a ekologickým řešením pro ochranu vašich rostlin před těmito parazity:

 • Umístěte kávový filtr kolem základny vašich mladých rostlin nebo křehčích stonků – zamezíte tak šplhání lezoucího hmyzu na rostlinu a tím omezíte poškození.
 • Pomocí gumičky připevněte kávový filtr na horní část květináče – to vytvoří fyzickou bariéru, která zabrání létajícímu hmyzu v přístupu k listům rostliny. Nezapomeňte vyříznout malý otvor ve středu filtru, abyste mohli rostlinu zalévat.

Kávový filtr je navíc biologicky odbouratelný a netoxický pro vaše rostliny.

2. Skvělý spojenec pro survivalisty a outdoorové nadšence

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste si do batohu strčili pár kávových filtrů, když vyrazíte do přírody? Ať už jste survivalista, turista nebo táborník, zde je několik tipů, které by vás mohly zajímat:

 • Filtrujte svou nepitnou vodu pomocí kávových filtrů – Potřebujete-li během svých venkovních dobrodružství vyčistit vodu, nechte ji nejprve projít kávovým filtrem, aby se zachytil velký odpad (listí, větve atd.). Samozřejmě to nenahradí skutečné chemické čištění nebo přenosný filtr, ale stále je to lepší než nic!
 • Efektivní podpalovací papíry – Kávové filtry hoří pomalu a dostatečně dlouho, aby bylo snadné zapálit oheň bez potřeby chemikálií, jako je benzín.
 • Proti nadměrnému pocení – Při pěší turistice v létě nebo na slunci si mezi čepici nebo klobouk a čelo dejte kávový filtr, aby absorboval pot a zabránil jeho stékání do očí.

3. Předměty jemně očistěte a vyleštěte

Jemná a měkká textura kávových filtrů umožňuje jejich použití k čištění a leštění různých předmětů bez jejich poškrábání:

 • Čištění brýlí – Kávový filtr, když je mírně vlhký, účinně čistí brýlové čočky jemně a bez zanechání šmouh.
 • Vyleštěte kožené boty nebo jiné citlivé předměty – Ideální pro leštění jemných povrchů, jako je kůže, stříbro nebo obrazovky telefonů a tabletů. Jednoduše naneste na filtr svůj obvyklý čisticí prostředek a malými krouživými pohyby jej vydrhněte.

4. Roztok pro parfémování a čištění okolního vzduchu

K vytvoření příjemné atmosféry u vás doma můžete použít kávové filtry různými způsoby:

 • Provoňte své zásuvky a skříně – Jednoduše kápněte pár kapek esenciálního oleje (levandule, citronová tráva, eukalyptus atd.) na suchý kávový filtr a umístěte jej do skříňky nebo zásuvky, kterou chcete provonět.
 • Domácí osvěžovač vzduchu – Naplňte malou misku nebo hrnek jedlou sodou a zakryjte kávovým filtrem zajištěným gumičkou. Poté na filtr nalijte 10 až 15 kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru. Získáte tak přírodní a ekonomický osvěžovač vzduchu.

Pro lepší účinnost neváhejte kávový filtr pravidelně měnit.

5. Různé a rozmanité využití v kuchyni

Kávové filtry mohou být v kuchyni velmi užitečné:

 • Filtrujte použitý kuchyňský olej – Po smažení jídla nechte olej vychladnout a poté jej nechte projít kávovým filtrem, aby se zachytily případné usazeniny nahromaděné během vaření. To vám umožní znovu použít olej ještě jednou nebo dvakrát, než jej vyhodíte.
 • Obaly pro tučná jídla – Pokud musíte vzít nebo uložit sendviče nebo pečivo obsahující máslo nebo olej, zabalte je kávovým filtrem, který absorbuje přebytečný tuk.
 • Sbírejte odpad ve dřezu – Před opláchnutím špinavých talířů nebo nádobí umístěte na dno dřezu kávový filtr. Filtr zadrží zbytky jídla, které by mohly ucpat vaše potrubí.

Možnosti jsou četné a neomezují se pouze na tyto tipy. Neváhejte být vynalézaví a denně využívat výhod kávových filtrů!

Photo of author
A propos de l'auteur, Dmitrij Kopecký

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životní styl » Objevte 5 překvapivých a důmyslných využití kávového filtru