Metoda 4-7-8: vynalezená odborníkem z Harvardu, tato technika vám umožní usnout během jedné minuty

Máte potíže s usínáním? Hledáte účinné a přirozené řešení pro zlepšení kvality vašeho spánku? V tomto článku vám představujeme 4-7-8 metoda, dechovou techniku ​​vynalezenou odborníkem z Harvardu, která vám umožní usnout za pouhou minutu. Pojďme se společně podívat, jak tato metoda funguje a jak ji snadno začlenit do své noční rutiny.

Původ metody 4-7-8

Metodu 4-7-8 vyvinul Dr. Andrew Weil, lékař a profesor na prestižní Harvardské univerzitě. Dr. Weil je také specialistou na integrativní medicínu a celostní medicínu, což znamená, že při léčbě nerovnováh zvažuje zdraví pacienta jako celek (tělo a mysl). Tato technika je inspirována zejména jógou a meditačními praktikami, jejichž cílem je snížit stres a úzkost, a tím podpořit pohodu a relaxaci.

Jak funguje metoda 4-7-8

Metoda 4-7-8 se skládá ze sekvence jednoduchých dechových cvičení, která budou působit na váš nervový systém a pomohou vám uvolnit se před usnutím. Zde jsou hlavní kroky této techniky:

 • Pomalu se nadechujte po dobu 4 (asi 4 sekund).
 • Zadržte dech při počítání do 7 (asi 7 sekund).
 • Pomalu a úplně vydechněte po dobu 8 (asi 8 sekund).

Nezapomeňte respektovat uvedené tempo, protože to bude působit na váš nervový systém, aby podpořilo relaxaci.

Použití metody 4-7-8 k rychlému usnutí

Najděte si pohodlnou pozici pro cvičení metody 4-7-8

Nejprve je vhodné najít si pohodlnou polohu k provádění této dýchací techniky. Můžete ležet v posteli, připraveni usnout, nebo sedět pohodlně na židli s rovnými zády. Hlavní věc je cítit se dobře, abyste se mohli soustředit na svůj dech.

Proveďte dechové cvičení 4-7-8

Jakmile jste v ideální pozici pro cvičení metody 4-7-8, postupujte podle následujících kroků:

 1. Pro usnadnění relaxace zavřete oči.
 2. Umístěte špičku jazyka na horní část úst, těsně za horními zuby. Tuto pozici udržujte po celou dobu cvičení.
 3. Proveďte dechový cyklus podle výše popsaných kroků (nádech na 4 sekundy, zadržení dechu na 7 sekund a úplný výdech na 8 sekund).
 4. Opakujte toto cvičení třikrát nebo čtyřikrát za sebou, aniž byste si vynutili dýchání.

Upozorňujeme, že je normální, že tuto techniku ​​na první pokus nezvládnete dokonale. Metoda 4-7-8 vyžaduje trochu učení a pravidelné cvičení, aby byla plně účinná. Dejte si čas na experimentování s touto technikou několik dní, než změříte výsledky na kvalitě vašeho spánku.

Výhody metody 4-7-8 pro kvalitnější spánek

Metoda 4-7-8 má několik výhod:

 • Ona podporuje odpočinek a relaxacidvě základní podmínky pro usnadnění usínání.
 • Pomáhá to snížit stres a úzkostčasto zodpovědný za poruchy spánku.
 • Umožňuje vám soustředit se na přítomný okamžik a tím odpojit parazitní myšlenky které vám mohou bránit v usnutí.
 • Je to technika přírodní a neléčivécož z něj dělá zajímavou alternativu pro ty, kteří se práškům na spaní raději vyhýbají.

Pravidelným praktikováním této metody se vám podaří zlepšit kvalitu spánku a rychleji usnout. S klidným spánkem získáte efektivitu a klid na denní bázi.

Přijměte metodu 4-7-8 pro klidné noci

Tam 4-7-8 metoda, vyvinutá odborníkem z Harvardu, je dechová technika, která usnadňuje usínání během několika minut. Snadno se implementuje a je vhodný pro každého, má mnoho výhod pro zlepšení kvality spánku a snížení stresu a úzkosti. Tak už neváhejte a dejte mu dnes večer šanci!

Photo of author
A propos de l'auteur, Dmitrij Kopecký

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životní styl » Metoda 4-7-8: vynalezená odborníkem z Harvardu, tato technika vám umožní usnout během jedné minuty