Jak dát druhý život vašim použitým hadrám, abyste je mohli znovu použít?

V průběhu času a používání se naše hadry a utěrky mohou opotřebovat. Místo toho, abyste je vyhodili rovnou do koše, proč jim nedat druhý život tím, že je znovu nepoužijete pro jiné úkoly? V tomto článku najdete několik tipů a rad, jak přeměnit tyto použité hadry na užitečné předměty.

Znovu použijte bavlněné hadry

Hadry dovnitř bavlna jsou velmi univerzální a lze je snadno znovu použít pro různé úkoly. Jeho nasákavost mu umožňuje zachovat jeho plný potenciál při použití.

Vyrobte hromadné pytle

Dobrým nápadem je vytvořit hromadné tašky pro vaše potraviny rozřezáním použité bavlny a sešitím okrajů. Při nakupování se proto můžete vyhnout používání plastových sáčků. Možnosti jsou neomezené!

Zabalit dárky

Proč nepoužít svůj starý bavlněný hadřík k zabalení dárku? To dodává vašemu současnosti osobní a ekologický nádech. Příjemce navíc může látku následně znovu použít.

Vytvořte omyvatelné odličovací tampony

Rozřezáním hadříku na malé čtverečky a přidáním trochy šití můžete vyrobit omyvatelné odličovací tampony. Vyhnete se tak jednorázovým vatovým tamponům a uděláte něco pro životní prostředí.

Recyklujte utěrky z mikrovlákna

Tam mikrovlákno je také velmi znovu použitelný materiál, jakmile se nosí. Díky své schopnosti přitahovat a zachycovat prach a nečistoty je ideální pro čištění.

Otřete povrchy

I když vaše utěrka z mikrovlákna již není dostatečně účinná, aby ji bylo možné použít na vaše nejnáročnější povrchy, lze ji stále použít k čištění jiných méně exponovaných oblastí. Jednoduše hadřík nakrájejte na kousky a použijte k otírání nábytku, polic nebo okenních parapetů.

Umýt okna

Použité utěrky z mikrovlákna jsou ideální pro čištění oken, aniž by zanechávaly šmouhy nebo žmolky. Můžete je mírně navlhčit, abyste snáze přecházeli po povrchu skla a dosáhli dokonalého výsledku.

Další tipy pro opětovné použití hadříků

Zde je několik dalších tipů, jak používat použité hadry:

  1. Udržování hadříků vlhké : Vlhký hadřík si lépe zachovává své vlastnosti, a proto bude vždy užitečný pro různé úklidové práce, i když je opotřebovaný.
  2. Hadry nakrájejte na proužky : Ze starých hadrů můžete ustřihnout poměrně široké proužky a použít je k upevnění předmětů, držení rostlin nebo k řemeslům.
  3. Vyrobte si ekologickou houbu : Spojením několika kusů látky a přidáním vrstvy tužší látky můžete vytvořit omyvatelnou a opakovaně použitelnou houbu na mytí nádobí nebo čištění povrchů.

Tipy, jak prodloužit životnost vašich hadříků

Nyní, když víte, jak znovu použít použité hadříky, uvádíme několik tipů, jak prodloužit jejich životnost:

  • Utěrky perte pravidelně v pračce při nízké teplotě (30 °C) nebo ručně jemným mýdlem, aby se příliš rychle nezničily.
  • Střídejte používání svých hadříků. Pravidelná výměna hadříků pomáhá předcházet předčasnému opotřebení pouze jednoho hadříku.
  • Vyhněte se sušení na slunci nebo v blízkosti přímého zdroje tepla, které může oslabit vlákna tkaniny a způsobit jejich křehnutí. Sušení preferujte na čerstvém vzduchu nebo v dobře větraném prostoru chráněném před sluncem.

Existuje mnoho způsobů, jak dát použitým hadrům druhý život. Díky tipům a radám uvedeným v tomto článku budete nyní moci znovu používat své bavlněné nebo mikrovláknové utěrky pro různé úkoly a zároveň chránit životní prostředí.

Photo of author
A propos de l'auteur, Dmitrij Kopecký

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životní styl » Jak dát druhý život vašim použitým hadrám, abyste je mohli znovu použít?