3 babiččiny tipy, jak jít na záchod, když máte zácpu

Zácpa může být docela nepříjemný problém, se kterým se denně potýkáte. Pokud hledáte přírodní a účinná řešení, už nehledejte! Tady je 3 tipy od babičky jednoduché a účinné pro usnadnění vaší cesty na toaletu v případě zácpy.

1. Zvyšte příjem rozpustné vlákniny a ovesných otrub

Začlenění rozpustné vlákniny do naší stravy je nezbytné pro zajištění dobrého střevního průchodu. Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu a vytvářet gel, který změkčuje stolici a usnadňuje její průchod. Mezi potravinami bohatými na rozpustnou vlákninu najdeme zejména:

  • THE Ovesné otrubybohatý na rozpustnou a nerozpustnou vlákninu, přirozeně podporuje střevní kontrakce.
  • Ovoce jako jablka, hrušky nebo třeba švestky.
  • Zelenina jako mrkev, tykev nebo třeba batáty.
  • Luštěniny jako čočka, fazole a cizrna.

Chcete-li využít těchto výhod, doporučuje se postupně zařazovat tyto potraviny do svého jídelníčku a pít dostatek vody, abyste podpořili jejich působení. Náhlé zvýšení spotřeby vlákniny může vést k nadýmání a zažívacím potížím.

2. Pijte teplou vodu s citronem, abyste podpořili trávení

Jednou z častých příčin zácpy je dehydratace, protože voda pomáhá změkčit stolici a usnadňuje její průchod. Pijte pravidelně horkou citronovou vodou může pomoci zmírnit zácpu tím, že podporuje zdravé fungování trávicího systému a zlepšuje hydrataci.

Pro přípravu tohoto nápoje jednoduše vymačkejte šťávu z půlky citronu do šálku horké vody a tuto směs vypijte nalačno, nejlépe hned ráno, když se probudíte.

Role vitaminu C v boji proti zácpě

Citrusové plody, jako je citron, jsou bohaté na vitamín C, který také pomáhá zlepšovat střevní motilitu. Tento vitamín skutečně pomáhá zvyšovat produkci kolagenu, který podporuje správné fungování trávicího systému a zároveň působí jako mírné projímadlo pro usnadnění průchodu.

3. Masírujte a uvolněte žaludek, abyste stimulovali střevní kontrakce

Jemná, pravidelná masáž břicha může pomoci stimulovat střevní kontrakce a povzbudit pohyby střev, zvláště pokud se potýkáte s bolestí nebo nepohodlím souvisejícím se zácpou.

Technika masáže břicha ke zmírnění zácpy

Pro účinnou samomasáž postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

  1. Lehněte si na záda, nohy mírně od sebe a pokrčená kolena.
  2. Položte ruce na břicho na úroveň podbřišku.
  3. Jemně masírujte ve směru střeva, to znamená zdola doprava nahoru, pak vodorovným křížením doleva a nakonec dolů doleva. Neváhejte použít masážní olej, který usnadní pohyby a poskytne dodatečný relaxační účinek.
  4. Opakujte tuto masáž po dobu 5 až 10 minut, v závislosti na vašich potřebách a pocitech.

Pamatujte, že každý člověk je jedinečný a že účinnost těchto tipů se může lišit v závislosti na jednotlivci. Může být užitečné experimentovat s různými metodami, abyste našli ty, které vám nejlépe vyhovují.

Všimněte si také, že v případech přetrvávající zácpy doprovázené silnou bolestí břicha je nejlepší konzultovat zdravotníka, abyste vyloučili jakékoli základní zdravotní problémy.

Photo of author
A propos de l'auteur, Dmitrij Kopecký

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životní styl » 3 babiččiny tipy, jak jít na záchod, když máte zácpu