Thajsko

Detail státu

Thajsko Thajsko - transparent

Nabízíme 344 ubytovacích kapacit za cenu 3 990 Kč - 991 090 Kč.

Destinace:

Oficiální název: Thajské království
Hlavní město: Bangkok (Krung Thep - Město Andělů)
Rozloha: 514 000 km2
Počet obyvatel: 64,3 mil.

 

Thajsko

Země úsměvů, nádherných historických památek, bělostných pláží, tisíce ostrůvků, výborné kuchyně, krásných hor a džunglí. Pokud do země cestujete jako dychtivý turista, opravdu tu ráj naleznete. To dokládá i fakt, že snad každý český turista, který se rozhodne cestovat do exotické země, si vybere jako svou první zemi Thajsko. Thajsko totiž opravdu nabízí vše, a pokud máte oči otevřené a nejste typičtí plážoví povaleči, nemůže vás země zklamat. Ideální dovolená pro všechny věkové skupiny.

V Thajsku kromě historie a nádherných pláží a zákoutí se dá také potápět. Jsou tu nádherné lokality Similanských, Surinských a Andamanských ostrovů, ale také potápění na Phuketu, Phi Phi, Krabi, Ko Lantě a spoustu dalších míst. Pravda, Tsunami tu řádila neuvěřitelným způsobem, poničila spoustu nádherných lokalit a ukončila spoustu životů, ale místa postižena touto živelnou katastrofou se snaží žít dál. Lidé nezapomínají, ale tím, že život jde dál, tak i oni se snaží držet s ním krok. Proto ať vyrazíte kamkoliv, většinou narazíte opravdu už jen na rozesmáté tváře.


Sloní království

Thajsko, které je od roku 1932 konstituční monarchií, je nížinatá země, jejíž jižní část zasahuje až na Malajský poloostrov. Když se podíváta na mapu, zjistíte, že země o rozloze 513 tisíc kilometrů čtverečních má tvar slonní hlavy, kdy právě jižní výběžek vypadá jako chobot. Není tak divu, že symbolem země je právě toto klidné zvíře. Šedestáti milionové Thajsko má čtyři sousedy: Myanmar, Laos, Kambodžu a Malajsii.

Narozdíl od jiných zemí nebylo nikdy kolonizované či v područí jiného státu, což je doslovná rarita v regionu a Thajci jsou na tuto skutečnost velice pyšní. Dnes je Thajské království poměrně vyspělá země, jejíž hospodářství stále roste. Negramotnost je nízká a příjmy z cestovního ruchu generují vysoké procento příjmů země.

Kudy kam v Thajsku

Thajsko je rájem dovolených. Nabízí živá přímořská letoviska a spoustu ostrovů, jak poklidných, tak rušných. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější střediska patří Pattaya poblíž metropole Bangkok, přeslavný a předimenzovaný Phuket, romantické Krabi či souostroví Phi Phi, kde vyzývá k povalovnání se jedna z nejkrásnějších pláží světa: Ko Phi Phi Leh. Právě tyto kulisy posloužily roku 2000 při filmování slavného filmu Pláž.

Navštivte i další ostrovy jako Koh Chang, Koh Samet, Koh Tao nebo ten nejproslulejší Koh Samui.

Kulinářské umění

Thajsko je výbornou volbou pro ty, kdož rádi ochutnávají nové a nepoznané kuchyně a gastronomické speciality. Někdy je nabídka poněkud drsná pro oči a uši Evropana, ale jak se říká, jiný kraj, jiný mrav. A tak Vám na talíři může přistát grilovaný netopýr, smažený had, nejrůznější hmyz či rybí hlava.

Thajské království je prostě zemí kontrastů, zemí úsměvů, historických památek, úžasných ostrůvků, pláží, džunglí, hor a k tomu všemu výborných cen, které ve světě skutečně nemají konkurenci.


Nakupování v Thajsku

Měnovou jednotkou v Thajsku je bath. Jeden bath obsahuje celkem 100 satangů. S výměnou peněz by v Thajsku neměl být problém, jelikož se zde nachází velmi hustá síť přibližně 3000 bankomatů. Síť směnáren je poměrně bohatá.

Dolary jako ideální měna

Jako ideální měna se jeví pro směnu peněz americký dolar. Do odlehlejších oblastí je dobré si sebou vzít hotovost, jelikož se zde bankomaty nenacházejí. Nakupování v Thajsku lze považovat za velmi zábavnou činnost. Děje se tak hlavně díky tomu, že jednotlivé prodávané produkty nejsou nijak dramaticky drahé, a tak jsou dostupné prakticky všem.

Nakupování není problém

Nakupovat lze jak v klasických obchodech a obchodních domech, tak i na tržišti. Turisté se musí připravit na to, že na tržišti budou nuceni smlouvat. Zdejší trhy jsou velmi atraktivní jak z toho pohledu, že se zde dá koupit spousta užitečných a zajímavých věcí, tak z toho hlediska, že tady člověk nasaje tu správnou typickou thajskou atmosféru. Největší z trhů se pochopitelně koná v samotném hlavním městě Bangkoku. Co se týká samotného tovaru, tak v nabídce se nejčastěji nachází kovové výrobky, předměty ze dřeva, bambusu či ratanu. Koupit se poměrně výhodně dají také loutky, hudební nástroje a různé antikvity.


Výsledky hledání
Náš tip
Royal Cottage Residence

Royal Cottage Residence

Thajsko » Koh Samui

335 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní

Náš tip
Samui Buri Beach Resort

Samui Buri Beach Resort

Thajsko » Koh Samui

2819 termínů / 48 Last minute / 826 First minute

Strava: SN, PL, PP Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Anantara Hua Hin

Anantara Hua Hin

Thajsko » Hua Hin

765 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN, PL, Al Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Rawi Warin Resort and Spa

Rawi Warin Resort and Spa

Thajsko » Koh Lanta

783 termínů / 45 Last minute / 84 First minute

Strava: SN, PL, PP Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Centara Grand Beach Resort & Villas Krabi

Centara Grand Beach Resort & Villas Krab…

Thajsko » Krabi

1936 termínů / 35 Last minute / 838 First minute

Strava: SN, PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Anantara Bophut Resort Koh Samui

Anantara Bophut Resort Koh Samui

Thajsko » Koh Samui

1176 termínů / 83 Last minute / 442 First minute

Strava: SN, PL, PP Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Pimalai Resort & Spa

Pimalai Resort & Spa

Thajsko » Koh Lanta

931 termínů / 252 Last minute / 60 First minute

Strava: SN, PL Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM FM

Náš tip
Pattaya Garden

Pattaya Garden

Thajsko » Pattaya

965 termínů / 100 Last minute / 865 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, VIE, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Le Palm I. & II.

Le Palm I. & II.

Thajsko » Pattaya

928 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Royal Hotel

Royal Hotel

Thajsko » Bangkok

832 termínů / 0 Last minute / 618 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky FM


další nabídky >


TOPlist